Nasze serwisy używają plików cookies. Klikając "Akceptuję" lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Wolters Kluwer.
Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

 1000eboków

Ponad 1000 ebooków
dla profesjonalistów100proc wiedzy

100% zweryfikowanej wiedzy

 

 

 

Instrukcja

 

1. Jak zalogować się do Profinfo Biblioteki?
2. Jak wypożyczyć książkę z Profinfo Biblioteki?
3. Jak przeczytać książkę w Profinfo Bibliotece?
4. Zwrot książki
5. Jak przeczytać książkę w trybie offline?
6. Jak uzyskać Adobe ID pozwalające na czytanie na wielu urządzeniach?
7. Jak otworzyć wypożyczoną książkę w Bluefire Reader na komputerze?
8. Jak czytać wypożyczone książki w Bluefire Reader na urządzeniach mobilnych?
9. Jak wypożyczać książki z Profinfo Biblioteki na urządzeniach mobilnych?

 

 

1.    Logowanie do Biblioteki

 

W celu zalogowania się do aplikacji należy wejść na stronę Biblioteki http://biblioteka.profinfo.pl/ lub skorzystać z linku wysłanego na adres email.


Logowanie odbywa się przy użyciu adresu email oraz hasła podanego w wiadomości. Jeżeli nie możesz jej znaleźć, sprawdź skrzynkę spam lub skontaktuj się z administratorem.

 

Po zalogowaniu możliwe jest wypożyczenie i czytanie książek lub zmiana hasła (rekomendowane).

 


 

2.    Wypożyczenie książki

 Książki do wypożyczania znajdują się w katalogu dostępnych pozycji na półce na ekranie głównym. Można je również wyszukać korzystając z wyszukiwarki na górze strony lub przeglądając katalog na lewej krawędzi. Kierując kursor na konkretną książkę, po chwili pojawia się wyskakujące menu z przyciskiem   - po jego kliknięciu książka zostaje przypisana do konta i trafia do zakładki .

 

3.    Odczyt książki

W celu odczytania książki należy przejść do zakładki skierować kursor na książkę, gdzie ponownie pojawia się menu wyskakujące. Po kliknięciu w przycisk otworzy się czytnik online umożliwiający czytanie książki bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

 

Po kliknięciu w przycisk (o ile tryb offline zostanie udostępniony przez administratora), nastąpi pobranie pliku, który należy otworzyć programem domyślnym, czyli Bluefire Reader.

4. Zwrot książki

 

   W zakładce WYPOŻYCZONE KSIĄŻKI - po najechaniu kursoserem na dany tytuł pojawi sie menu z między innymi takimi danymi jak "Data wypożyczenia"; "Okres wypożyczenia" oraz "Data zwrotu".

   Po przekroczeniu "Daty zwrotu" domyślnie jest to 30 dni od wypożyczenia książka sama powróci do katalogu Biblioteki. Nie musimy pamiętać o dokonaniu zwrotu.

   Możemy jednak dokonać zwrotu przed upływem 30 dni w dwóch przypdkach:

    - do 30 minut od wypożyczenia mamy dostępną opcję "ZWRÓĆ" po tym czasie opcja zniknie.

    - pojawi sie poraz drugi po uływie 7 dni od daty wypozyczenia i będzie dostępna do 30 dnia wypożyczenia.

 

5.    Jak można przeczytać wypożyczoną książkę w trybie offline?

Książki dostępne w Profinfo Bibliotece w trybie offline chronione są Adobe DRM, czyli systemem ochrony praw autorskich. Odczytanie książki chronionej tym formatem jest możliwe po zainstalowaniu aplikacji obsługującej tę formę zabezpieczeń. My polecamy aplikację Bluefire Reader dostępną zarówno na komputery PC, jak i urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Czytanie jest możliwe również na czytnikach ebooków z ekranem e-ink obsługujących Adobe DRM, na przykład PocketBook. Poniżej dowiesz się krok po kroku jak czytać książki w trybie offline na wszystkich urządzeniach

 

6.    Uzyskanie Adobe ID

Adobe ID to identyfikator użytkownika, dzięki któremu możliwe jest odczytanie tej samej książki na kilku urządzeniach (komputer, tablet, smartfon).

W celu utworzenia Adobe ID kliknij ::tutaj::.


Na stronie należy zarejestrować się w celu otrzymania numeru Adobe ID.

Adres email i hasło należy zapamiętać i wykorzystać podczas autoryzacji.

 

 

7.    Czytanie offline na komputerze


Czytnik Bluefire niezbędny do czytania ebookow w trybie offline na komputerach z systemem Windows można pobrać  ::tutaj::.

Dla komputerów Apple dostępna jest aplikacja Adobe Digital Editions, która dostępna jest do pobrania ::tutaj::.

.

.


a.    Uruchomienie programu

Pierwsze uruchomienie czytnika wywoła okno komunikatu  z prośbą o autoryzację swojego urządzenia. W tym celu należy użyć adresu email i hasła podanego wcześniej na stronie Adobe przy zakładaniu Adobe ID.

 

8.    Czytanie na urządzeniach mobilnych

Czytnik Bluefire Reader niezbędny do czytania ebookow w wersji dla smartfonów i tabletów z systemem Android można pobrać ::tutaj:: lub wyszukując na telefonie w sklepie Google Play "Bluefire Reader".

Dla iPhone'ów i iPadów czytnik Bluefire dostępny jest ::tutaj::, a także w AppStore po wyszukaniu "Bluefire Reader".

 

a.    Uruchomienie aplikacji

Pierwsze uruchomienie czytnika wywoła okno komunikatu  z prosbą o autoryzację swojego urządzenia. W tym celu należy użyć adresu email i hasła podanego wcześniej na stronie Adobe przy zakładaniu Adobe ID.


 

b.    Czytanie i zwracanie książek

Po wypożyczeniu książki z Profinfo Biblioteki (instrukcja znajduje się poniżej) pojawi się ona na liście wypożyczonych.


Aby zacząć czytać należy kliknąć na okładkę.

Aby książkę zwrócić należy zmienić widok książek. W Androidzie służy do tego przycisk z trzema kreskami w lewym górnym rogu , zaś w iOS'ie należy kliknąć symbol ustawień w prawym górnym rogu i wybrać "List view" ("widok listy"). Następnie, klikając na strzałce po prawej stronie i wybraniu "Return" ("Zwróć") można zwrócić książkę do Biblioteki.

 

  

9.    Profinfo Biblioteka na urządzeniach mobilnych

Aplikacja dostępna jest za darmo w sklepie Google Play (Android) oraz AppStore (iPhone, iPad). W celu skorzystania z niej konieczne jest posiadanie aktywnego konta w Bibliotece.

 


a.    Logowanie do aplikacji

W celu zalogowania się do aplikacji należy użyć adresu email oraz hasła podanego w wiadomości wysłanej na skrzynkę mailową z Profinfo Biblioteki. Jeżeli nie pamiętasz hasła, możesz je tutaj również zresetować.

b.    Wypożyczenie książki

Książki do wypożyczenia znajdują się w katalogu dostępnych pozycji. W celu wypożyczenia należy wejść w interesująca kategorię tematyczną, a następnie wybrać przycisk Wypożycz.

 

Wypożyczone książki można odczytać przy pomocy czytnika obsługującego pliki DRM - my polecamy Bluefire Reader, do którego instrukcję znajdziesz niżej.


Wypożyczone książki znajdują się w zakładce

Po kliknięciu na konkretny tytuł pojawia się opcja


Wybór przycisku czytaj uruchamia proces pobierania pliku na urządzenie mobilne – polecamy wybrać  Download to Bluefire Reader i kliknąć Zawsze. Dzięki temu w przyszłości książki automatycznie będą otwierać się w tym programie gotowe do czytania.


 

 

c. Synchronizacja Profinfo BibliotekiPodczas pierwszego uruchomienia aplikacja połączy się z Profinfo Biblioteką i pobierze wypożyczone przez Ciebie książki. Aby następnym razem zsynchronizować swoją półkę ebooków należy otworzyć menu klikając na ikonie (Android) lub napisie (iOS) w prawym górnym rogu aplikacji, po czym wybrać opcję "Synchronizuj".